Informatikusok számára ismerős szituáció: a cég váratlanul kiszervezi call-center tevékenységét Indiába, az elindulásról és a bonyodalmakról szól a sorozat. Avagy az amerikai menedzser botlásai kulturális különbségekkel fűszerezve.
Informatikusok számára ismerős szituáció: a cég váratlanul kiszervezi call-center tevékenységét Indiába, az elindulásról és a bonyodalmakról szól a sorozat. Avagy az amerikai menedzser botlásai kulturális különbségekkel fűszerezve.
Wikipedián lásd: http://en.wikipedia.org/wiki/Outsourced_(TV_series)
A kiszervezés, a call-center, átszervezés és új csapat építése mind-mind olyan dolog, ami a multinál bizony ismerős lehet. Ezeket a szituációkat fogja meg a sorozat és üti le a magas labdákat.
Rendkívül vicces – nevetünk rajta, de nem tudom, hogy azért, mert annyira képtelen dolgokat jelenítenek meg, vagy azon, hogy azok a képtelen dolgok túlságosan ismerősek.
Ott van például ahogyan a film elindul: Todd Demsey, az amerikai menedzser bemegy egy üres irodába, és csodálkozva szétnéz: hol vannak a többiek? Pénteken még rengetegen dolgoztak, hétfőn pedig üres az épület.
Vagy Rajiv Gidwani elvei a beosztottak ösztönzéséről:
„A félelem a legjobb motiváció. Néha azt hiszem a szégyen, de legtöbbször a félelem.”
Rajib nagyon jól megjelenti a főnök helyettesét, aki folyamatosan a főnöke kifúrásán dolgozik, és konkrét tervei vannak a hatalomátvételre. Annyira, hogy az már vicces.
Ott van Manmeet, aki rögtön spanoskodik a főnökkel.
Madhuri egy csendes félénk lány, nagyon jól kidolgozott karakter. Őt pusztán azért vették fel, hogy legyen kit kirúgni az elején, és ezzel motiválják a többieket keményebb munkára. Todd azonban támogatja, és marad. Madhuri a call-center-ben annyit keres egymaga, hogy az egész családját el tudja tartani (feltehetőleg nem kicsi család).
Asha, aki mindig felszólal a többiekért, ő fogalmazza meg a kétségeket és a hívja fel a figyelmet a problémákra. Az a típus, aki okos, de mint szókimondó teremtés, „minden baj forrása” feltehetőleg először rúgnának ki.
Gupta, akit senki se szeret, nem jön ki jól a többiekkel, de mindig a középpontba szeretne kerülni.
És persze ott van egy amerikai és egy ausztrál call-center menedzser, akik próbálnak Toddnak tanácsokat adni, miközben éppen ők szorulnának segítségre.
Nehéz eldönteni, hogy az indiai kultúra a furcsa, vagy az amerikai menedzser, aki belecsöppen.
Utolsó kommentek